Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Francie Burgundsko Domaine Bader-Mimeur

Bader-Mimeur je především vášní pro to nejlepší.

Základní historie tohoto burgundského vinařství a Domaine ( Chateau ) se začala psát již v druhé polovině 13 století a prošla si všemi peripetiemi francouzské či spíše burgundské historie. Dnešní majitelé rodina Bader-Mimeur vlastnila půdu a zabývala se vinařstvím v okolí Chassagne-Montrachet již v 17. století a Již téměř jedno století je jejich vinařství světově vyhlášené.
Hustota výsadby je 10 tisíc hlav na hektar, meziřadí a okolí vinic přírodně zatravněné. Snížení výnosu révy, odlistění spodních partií keře a ruční sklizeň hroznů patří k samozřejmostem.
Nakvášení šťávy 12 hodin na rmutu a potom již pouze gravitační stočení do fermentačních sudů bez použití aditiv a chemie je základem pro stvoření dokonalých vín.

terroir Chassagne-Montrachet

Jih podoblasti Cote d´Or je vystaven vlivu masívního přísunu středomořského, atlantického i kontinentálního teplého i studeného vzduchu, ale pás pohoří le MONT RACHET tvořící přirozenou bariéru špatnému počasí je pro mikroklima regionu rozhodující. Světovou proslulost tomuto regionu přinesly dominantně pěstované odrůdy Chardonnay , Pinot Noir a Aligote. Podloží terroiru je totiž velmi specifické, je tvořeno směsí jílu, křemene, vápence a oxidů železa v různých poměrech dle stanoviště. Vinice s označením Grand Cru ale zabírají pouze cca 15 ha z 330 ha místních vinic.

VIA VINI doporučuje

Domaine Bader-Mimeur Chassagne Montrachet 2015

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.