Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Francie Burgundsko Domaine Danjean-Berthoux

Chardonnay z Givry

Jedná se malé rodinné vinařství, které se nachází na Côte Chalonnaise. Pascal Danjean ho převzal v roce 1993, jeho rodina dříve prodávala hrozny vinařskému družstvu, ale Pascal se rozhodl jít svou vlastní cestou a začal révu zpracovávat a vína plnit do lahví. Rozhodl se také pro opětovné vysazování nových vinic. Vlastní skvělé vinice v klasifikaci Givry 1er Cru a Givry, které se nachází na svazích Charnailles. Vína školí tradiční vinifikací, úplně se vyhýbá používáním nových dubových sudů a ostré filtraci. Jeho vína jsou proto velmi jemná a hebká a dávají tak vyniknout zdejšímu vyjimečnému terroiru.

Terroir Givry

V burgundské apelaci Givry AOC ( určena v roce 1946 ), podregionu Cote Chalonnaise se nachází celkem 275 hektarů vinic z nichž téměř 100 hektarů je v klasifikaci Premier Cru. Podloží je zde jílovito-písčité, orientace vinic jiho - jihovýchodní. Produkují se zde vína bílá - dominuje logicky Chardonnay i červená vína - Pinot Noir ( Rulandské modré ) a ta jsou zde v převaze (85%).
Vinice La Plante patří mezi tzv. ``Lieux-Dits`` ve volném překladu ``pojmenovaná místa``, což znamená, že jsou to vyhlášené malé specifické vinice s vlastní jedinečnou charakteristikou a s klasifikací Grand Cru.

VIA VINI doporučuje

Givry 1er cru Blanc ``La Plante`` 2016

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.