Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Francie Burgundsko Domaine Machard De Gramont

Nádhera v červeném

Malé rodinné vinařství Domaine Machard de Gramont je majitelem pouze 6 ha vinic s označením Village a Premier Cru Côte de Nuits, ovšem také s několika vinicemi ve Vosne-Romanée a Vergy. Sídlo mají nedaleko Nuits-Saint-Georges, v blízkosti Premeaux. Révu pěstují hlavně na vápencových smíšených půdách a převážně vynikající modrou odrůdu Pinot Noir. Většina vinic se nachází na příkrých svazích; tyto vinice zůstaly dlouho opuštěny během válek a ataku phyloxery. Po dlouhém období restaurování jsou dnes všechny vinice ve výborném stavu a vinařství stále udržuje i velmi staré vinice, z nichž některé byly vysazeny v roce 1914. Průměrný věk nových vinic je asi 30 let.
Hrozny jsou sklízeny a přebírány výhradně ručně. Vína jsou vinifikována při nízkých teplotách, s přírodními kvasinkami, vždy v dubových sudech. V sudech ve vinařství pak zrají 12 až 16 měsíců. Malolaktická fermentace probíhá pouze po přísné analýze a v optimálních podmínkách. Vysoká úroveň kvality umožňuje, aby byla vína uchovávána mnoho let a otevřena až při dokonalé láhvové zralosti.

Cote de Nuits

Oblast Cote de Nuits leží v nejsevernější části hlavního pásu Burgundska, na sever od Cote d´Or. Terroir je ovlivněn hlavně vápencovým podložím a orientací vinic spíše na východ, vinná réva se zde pěstuje ve výšce 250 - 400 m nad mořem. Nejvyhlášenější odrůdou této oblasti je modrá odrůda Pinot Noir, která zde dosahuje nejvyšší světové kvality a zde se také nalézají nejvyhlášenější a nejdražší světové vinice Grand Crus.

VIA VINI doporučuje

Domaine Machard de Gramont ``En la Periere Noblot`` 2015

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.