Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Francie Cahors Chateau la Caminade

Mniši věděli jak vybrat nejlepší půdu

Vinařství se nachází ve městě Cahors, na jiho-západě Francie. Tato oblast má v pěstování vinné révy historii již od poloviny 12 století. Do francouzské revoluce vinice původně patřila klášteru a odtud je odvozen název vinařství. Ve vlastnictví rodiny je vinařství od r. 1895 kdy jej založil Antonin Ressès.
Vinařství funguje dle přísných enviromentálních pravidel, používá přírodní látky pro ošetřování a udržování révy, je držitelem certifikace HVE pro trvale udržitelný rozvoj. V současné době vedou vinařství o výměře 27 ha bratři Dominique a Richard, pěstované odrůdy jsou hlavně Merlot, Tannant a Malbec.

Naše vinice se nacházejí v ideálním terroiru Cahors.

Apelace Cahors má 4200 ha vinic v jihozápadní části Francie. Dominantní odrůdou zde je Malbec, který zaujímá až 70% osázených ploch. Dalšími odrůdami jsou Merlot, Tannant, Cot a Auxerrois. Hustota výsadby je dána na minimálně 4 tisíc keřů / hektar. Podloží je zde hlavně štěrkové, díky meandrům řeky Lot, klima je pod vlivem atlantského oceánu s horkými léty a deštivou zimou, ale také ovlivněné středozemním mořem a Centrálním Masívem na severu.

VIA VINI doporučuje

Chateau la Caminade, La Commandery 2015 AOC

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.