Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Itálie Belpoggio

Toskánské víno: čistá poezie ze země, ze které pochází

Vinařství Belpoggio leží nedaleko od města Montalcino, které je centrem produkce Brunella v Toskánsku. Vinařství hospodaří na 10 hektarech půdy, z nichž polovina jsou vinice s odrůdou Sangiovese a druhá polovina patří olivovým hájům.
Vinařství je v majetku rodiny Martellozzo, která působí také v oblasti Veneto více než 100 let a je mimořádně úspěšná díky vyráběnému proseccu značky Bellussi a Belcanto.
Touha nejnovější generace vinařů - Enrica Martellozzo a jeho ženy Renaty mít vinařství v Toskánsku se vyplnila a rodina rozšířila své vinařské aktivity také do Toskánska a v roce 2005 vzniklo vinařství Belpoggio s řadou úžasných červených vín.

Vlajková loď vinařství Belpoggio

Brunello di Montalcino patří bezesporu mezi nejznámější vína Itálie i vinařského světa. Tato vlajková loď vinařství Belpoggio jistě mezi taková vína patří. Hrozny pro toto exkluzivní víno pocházejí z vinic ležících v nadmořské výšce kolem 350 m.n.m. s jihozápadní expozicí na vápencovém podloží bohatým na minerály.
Práce ve vinicích a sběr hroznů se provádí pouze ručně, fermetace probíhá při kontrolované teplotě po dobu 15-18 dnů a zrání vína je 24-36 měsíců v dubových sudech a 12-15 měsíců v láhvi.

VIA VINI doporučuje

BRUNELLO DI MONTALCINO D.O.C.G. - 2013, 2014, 2015

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.