Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Itálie Bolgheri Chiappini

``Země má stejnou hodnotu jako osoba, která na ní pracuje``

Vinařský a zemědělský podnik Giovanni Chiappini se nachází v Toskánsku v srdci zóny DOC Bolgheri na Via Bolgherese, kde se nacházejí nejvýznamnější vinařství oblasti Bolgheri.
Hlavou této vinařské rodiny je Giovanni Chiappini, syn farmářů, kteří se v padesátých letech přestěhovali z Marche do regionu Bolgheri. V rodinné tradici pokračují i dvě dcery Martina a Lisa, které vydatně pomáhají svému otci při práci. Kromě vína zde produkují také olivy a výtečný olivový olej. Nabízí velmi úspěšně také agroturismus.
Rodina Chiappini má ke své půdě opravdu výjimečný vztah, půda je kultivována v dokonalé symbióze. Zajímavostí je, že řádky jejich vinic střídají řádky s olivovníky, tak jak tomu bylo v minulosti.

Celosvětová reputace

V průběhu času získalo vinařství Chiappini celosvětovou reputaci a uznání, zejména díky pozitivním hodnocením nejvýznamnějších vinařských průvodců, jako je např. ``Wine Enthusiast``, kde v roce 2013 jejich víno ``Guado de’ Gemoli 2009`` získalo v žebříčku první místo s maximem bodů 100/100.
Jejich červená vína v kategorii D.O.C. i Super Toscany jsou stále výborně hodnocené a také oblíbené mezi milovníky červených vín po celém světě.

VIA VINI doporučuje

GUADO DE' GEMOLI D.O.C. BOLGHERI SUPERIORE 2015

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.