Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Itálie Boschetti Gomba

Příběh o tradici, tvrdé práci a splněném snu.

Víno je pro Sergia Gombu vše, v roce 1977 kupuje farmu s vinicemi a lískovými oříšky a když se mu nabídne možnost nakoupit vinice v Barolu neváhá. Rok od roku vinařství rozšiřuje a v roce 1998 hospodaří již na 11 hektarech. Výstavba nového vinařství je zahájena v roce 2003 a o dva roky později se k němu připojuje 5 apartmánů s překrásným výhledem na vinice.
V dnešní době produkuje Sergio Gomba okolo 200 00 láhví ročně a z toho 90 00 láhví Barola.

Excelentní Barolo Boschetti Sernie

Excelentní Barolo z produkce Cascina Boschetti Gomba.
Viniční trať ``Boschetti`` nese označení MGA (Menzione Geografica Aggiuntiva). Jedná se v podstatě o ekvivalent francouzského ``cru``, tedy nejlepších poloh v regionu. Viniční trať ``Boschetti`` má téměř 24 hektarů. Výšky, expozice a složení půdy nejsou homogenní a to se odráží i ve víně. Jedná se vždy o výběr mezi nejlepšími hrozny, které dává příslušný ročník.
Sernìe, znamená v místním dialektu ``vybrané``, stejně jako hrozny použité pro toto víno. Jedná se o výběr mezi těmi nejlepšími hrozny, které dává každá ročník. Vinice leží v Barolu (Cuneo-Piedmont) na vrcholu kopce Boschetti s překrásným výhledem na vesnici Barolo. Nacházejí se v nadmořské výšce 320 m.nm. a mají jižní až jihozápadní expozici. Půdy tvoří slíny bohaté na uhličitany a jemný písek mořského původu. Víno je vyrobeno ze 100% hroznů odrůdy Nebbiolo. Vinice jsou ve stáří více než 10 let. Hustota keřů 4.400 na hektar. Sběr je prováděn ručně s velmi přísnou selekcí hroznů.
Vinifikace: šetrné odtřapení a drcení, macerace na slupkách po dobu téměř 15 dnů a kontrolovaná fermentace, zrání z části v dřevěných sudech a nerezových tancích. Další zrání na láhvi po dobu 38 měsíců.

VIA VINI doporučuje

Barolo Boschetti Sernie D.O.C.G.

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.