Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Itálie Prosecco Bellussi

Oživení zašlé slávy...

Sídlo vinařské společnosti Bellusi se nachází v hlavním městě Prosecca ve Valdobbiadene. Pouze Prosecca z Valdobbiadene a Conegliana se mohou pyšnit nejvyšším apelačním označením DOCG.
Vinařství koupil v roce 1993 Enrico Martellozzo, jemuž se podařilo značku Bellussi a Belcanto svou kvalitou prosadit nejen v Itálii, ale i v zahraničí. Část hroznů není zpracována na prosecco, ale také na další šumivá vína - Spumante. Ve vinařství pracuje celá rodina a navazují tak na historii rodiny, která pěstovala víno v polovině 20 století v Lombardii.
Krédem vinařství je vysoká kvalita vín, kterou uznávají odborníci i konzumenti této značky.

Linie Prosecco Belcanto Sparkling

Prosecco Belcanto je nejvyšší řada vín vinařství Bellusssi. Vinná réva odrůdy Glera pochází z nejprudších svahů a nejlepších poloh regionu. Většina nese označení D.O.C.G a SUPERIORE.
Vinné hrozny pro tuto řadu jsou přísně ručně selektovány, použito je jemné lisování moštu, druhotné kvašení v autoklávu je delší než u standardních šumivých vín. Hotové prosecco nazrává delší dobu na láhvi. Perlení těchto vín je jemnější a mají také delší persistenci - dochuť. Vína jsou vyráběna ze 100% hroznů odrůdy Glera z vinic v oblasti Conegliano - Valdobbiadene. Podloží vinic tvoří jíly a vápenec. Jedno z vín řady Belcanto pochází z nejlepší vinice regionu - Cartizze která jediná může být uvedena na etiketě vín typu prosecco.

VIA VINI doporučuje

METODO CLASSICO MILLESIME 2013 PAS DOSE

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.