Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Maďarsko Villány vinařství Tamás Günzer

Láska k vínu a vinařství...

Vinařství Günzer Tamás se nachází ve Villány ve stejnojmenné maďarské vinařské oblasti. Majitel vinařství Tamás Günzer vyrůstal v Palkonyi, kde ve vinařství hospodařili jeho prarodiče a rodiče. Od svého otce také dostal darem svoji první vinici, která měla výměru 0,3 hektaru. V roce 1991 začal Günzer Tamás podnikat a v roce 1998 začal plnit vína do láhví. Do roku 2002 se počet vinic zvýšil na 5 hektarů. Další vývoj byl velmi dynamický, protože do roku 2007 již vlastnili 17 hektarů vinic. Dnes vinařství produkuje cca. 330 000 lahví. Do činnosti ve vinařství jsou zapojeny také obě děti. Dcera Gina kromě svých studií pomáhá s marketingovými aktivitami společnosti a organizuje akce na vinařství. Syn Roland se zase stará jako enolog o práci ve sklepě. Jeho vinařské umění vrcholí vytvoření vlastního Cuvée Hála, které je mistrným zpracováním odrůd Cabernet Franc a Merlot.

Cuvée ve stylu Bordeaux.

Celková výměra je dnes 45 ha vinic, cílem je hospodařit na 60 hektarech a ve vinařství vybaveném nejmodernější technologií, vyrábět kvalitní vína, která osloví náročné zákazníky.
Vinařství vlastní prestižní trati většinou s jihozápadním nesluněním, nízkým zatížením keřů, ručním sběrem hroznů.
Ve sklepě jsou použity maďarské barikové sudy. Díky štěrkopískovému podloží a naslunění se specializují na výborná červená vína typu Bordeaux, zvláště z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc, ale i bílá která jsou velice často zpracována v sudu jsou také famózní.

VIA VINI doporučuje

Cuvée Mátyás 2015

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.