Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

HORECA a GASTRO zákazníci

Pro všechny z vás, kteří vlastníte, provozujete nebo řídíte gastro zařízení nabízíme komplex služeb, které jsou v mnoha případech jedinečné a nenabízí je žádná z konkurenčních společností.

Jsme schopni Vám dodat nejenom vína, v mnoha případech výjimečná, která nabízíme výhradně, ale nabízíme také mnoho služeb navíc. Tyto služby mohou pomoci vašemu podnikání, zlepšování služeb a dosažení maximální spokojenosti jak na straně vaší tak zákazníků.

Neustále se snažíme zvyšovat kvalitu a profesionalitu nabízených služeb, zákazníky bereme jako partnery, kteří se v mnoha případech stal i naším přáteli

Originální nabídka vín z celého světa

Naše portfolio neustále zlepšujeme a doplňujeme, vína ze zahraničí sami dovážíme. Nalezneme vždy optimální řešení nebo najdeme nového vinaře podle Vašeho zadání.

Vinný lístek sestavíme i s ohledem na nabízené pokrmy, provedeme co nejdokonalejší snoubení  a doporučené párování. Nabídneme sezónní nabídku vín či ochutnávky v restauraci.

Podpora prodeje a školení

Co Vám můžeme nabídnout pro zahájení nebo zlepšení prodeje vín ve vašem provozu?

 

Vinný i nevinný catering

Degustace a nejen vinný catering na akcích vašeho podniku nebo pro vaše klienty.

Originální nabídka vín z celého světa

Naše nabídka vín z celého světa zaujme každého milovníka vín. Naše portfolio neustále zlepšujeme a doplňujeme, vína ze zahraničí sami dovážíme a jsme jejich výhradními prodejci. Některé z domácích vinařů zastupujeme výhradně a jako negocianti si vybíráme vlastní vína do vlastní edice Via Vini Selection. Mezi více než 400 druhy vín nalezneme vždy optimální řešení nebo najdeme nového vinaře podle Vašeho zadání.

Vinný lístek sestavíme i s ohledem na nabízené pokrmy, provedeme co nejdokonalejší snoubení  a doporučené párování. Nabídneme sezónní nabídku vín či ochutnávky v restauraci.

Pro vaši restauraci můžeme nabídnout širokou škálu kvalitních a zajímavých vín z Moravy a různých vinařských zemí světa:

Moravská vinařství

 • Vinařství Filip Mlýnek, Dolní Dunajovice, mikulovská podoblast – Dunajovské kopce. Butikový vinař s velmi malou produkcí do 50 tisíc láhví ročně, výrazná a typická bílá vína, velmi plná a originální červená vína

 

 • Vinařství Domaine Eisgrub, Lednice, mikulovská podoblast. Butikový vinař s produkcí do 20 tisíc láhví ročně, vína bez použití aditiv a výživy, mnoho vín se sníženým obsahem síry, část vín absolutně suchých, bez filtrace, několik orange vína a metoda Kvevri

 

 • Vinařství Jan Stávek, Němčičky, velkopavlovická podoblast – Modré hory. Butikový vinař s produkcí do 60 tisíc láhví ročně, vína bez použití chemie a s co možná nejmenšími zásahy vinaře.

 

 • Vinařství FABIG, Hustopeče, velkopavlovická podoblast. Mladý butikový vinař s produkcí okolo 50 tisíc lahví ročně. Zaměřuje se hlavně na odrůdu Sauvignon Blanc.

 

 • Rodinné vinařství Hrdina a dcera, Velké Bílovice, velkopavlovická podoblast. Při zpracování hroznů a výrobě vína zcela spontánně překračují hranice mezi tradičními, léty ověřenými postupy a moderními technologiemi.

 

 • Vinařství Sedlák, Velké Bílovice, velkopavlovická podoblast, střední vinařství s produkcí kolem 150 tisíc láhví za rok, charakteristické odrůdy pro tuto podoblast, široká škála odrůd, červená vyzrávají v dubových sudech, speciality – tradičně kvašené sekty a bílá vína ze sudu

 

 • Vinařství Arte Vini je výrobcem vysoce kvalitních vín v Novém Šaldorfu, podoblast Znojemska. Všechna vína vycházejí z moravské vinařské tradice. Pro zrání vín je využíván 140 let starý sklep vyhloubený v pískovcovém masívu, který se nachází jižně od Znojma v obci Nový Šaldorf-Sedlešovice. Díky hloubce několika metrů pod povrchem je ve sklepě udržována konstantní teplota a ideální vlhkost po celý rok, což umožňuje perfektní pozvolné vyzrávání vín, jak v nerezových tancích tak v barikových sudech z francouzského dubu.

 

 

 • Rodinné vinařství Hrabal, Velké Bílovice, velkopavlovická podoblast. Založeno v roce 1966 Václavem Hrabalem, otcem bratrů Stanislava a Miroslava, kteří v současné době vinařství vedou. Vinařství produkuje několik řad vín, od lehkých svěžích a ovocných moravských vín po vína robustní a originální, při jejichž výrobě často používají metodu sur-lie (mladé víno se po skončení kvasného procesu, nechává určitý čas ležet na odumřelých kvasinkách), velmi dobře pracují také s dubovými sudy. Vinařství také produkuje velmi zajímavé sekty, které jsou vyráběny tzv. klasickou metodou, tedy kvašením v láhvi.

 

 • Rodinné vinařství Skoupil, Velké Bílovice, velkopavlovická podoblast. Historie vinařství a rodinné tradice sahá až do poloviny 19. století. Produkce je přibližně 150 000 litrů vína ročně.

 

 • Vinařství Baloun, Velké Pavlovice, velkopavlovická podoblast. Vinařství hospodařící v bývalém Státním statku Velké Pavlovice. Sklep a stavení, kde nyní vinařství sídlí, pochází z roku 1750. Prostory byly postaveny jako panský dvůr Marie Terezie, který svého času také sloužil pro odvody desátků poddaných šlechtě. Produkce je okolo 1 000 000 lahví vína ročně.

Zahraniční vinařství

Itálie

 • Itálie-Piemont, Barolo, vinařství Cascina Boschetti Gomba. Vyhlášený region se skvělým vinařem Sergiem Gombou. Z odrůdy Nebiollo je zde dominantní Barolo, ale vinařství produkuje také z odrůd Barbera a Arneis, Moscato d’Asti. Dnes je Sergio Gomba “podepsán” pod téměř 200 000 lahvemi vína ročně, z nichž je nejméně 90 000 lahví, Barolo.

 

 • Itálie-Veneto (Benátsko), rodinné vinařství Provolo, z Mezzane di Sotto (Verona). Benátsko (Veneto) je oblast v severovýchodní Itálii a zároveň největší vinařský region. Rodina Provolo vyrábí víno již přes tři generace. Historie vinařství se datuje k roku 1927, kdy jejich předci tyto vinice koupili. Vinice leží v srdci kopcovitého údolí v městečku Mezzane, jen pár kilometrů východně od Verony.

 

 • Itálie-Tuscany (Toskánsko), vinařství Villa Ilangi rodiny Cotollessa. Vášeň, vůle, víra v rodinu, respektování venkovské kultury, inovace s důrazem na ochranu životního prostředí a jasný pohled do budoucna, to vše charakterizuje tuto vinařskou rodinu. Provozují agroturistiku a kromě vína produkují také vlastní med, olivový olej a sýr Pecorino. Všechny vinice jsou v BIO organickém režimu. celkově hospodaří na 50 hektarech, z nichž 18 hektarů jsou vinice a 32 hektarů zabírají olivovníky.

 

 • Itálie-Veneto, Valdobbiadene, vinařství Bellussi. Sídlo vinařské společnosti Bellusi se nachází v hlavním městě Prosecca ve Valdobbiadene. Pouze Prosecca z Valdobbiadene se mohou pyšnit nejvyšším apelačním označením DOCG. Vinařství získal v roce 1993 Enrico Martellozzo, jehož cílem je oživit značku a společně se svými partnery a agenty propagovat výrobky Bellussi nejen v Itálii, ale i v zahraničí. Krédem vinařství je vysoká kvalita vín, kterou uznávají odborníci i konzumenti této značky.

 

 • Itálie-Tuscany (Toskánsko), vinařství Belpoggio. Vinařství Belpoggio leží jižně od města Montalcino cca. půl kilometru od opatství Saint Antimo Castelnuovo dell’ Abate. V současné době hospodaří na přibližně 24 hektarech půdy, z nichž polovina jsou vinice s odrůdou Sangiovese a druhá polovina patří olivovým hájům. Vinařství patří rodině Martellozzo, která působí v oblasti Veneto více než 100 let a je mimořádně úspěšná díky vyráběnému Proseccu.

 

 • Itálie-Tuscany (Toskánsko)-Bolgheri, Suvereto, vinařství Tua Rita. Vinařství Tua Rita založili manželé Rita a Virgilio v roce 1984. Absolutní světová špička. Začali s původními dvěma hektary vinic, kterým byla od počátku věnována velmi přísná a vášnivá péče. Tato péče a špičková kvalita jejich vín jim umožnila dostat se mezi nejúspěšnější světové malé výrobce vín. V současné době hospodaří na 30 hektarech vlastních vinic.

 

 • Itálie-Sardinie, Usini, vinařství Vinicola Cherchi. Vinařství se nachází na severozápadě ostrova. Tato oblast je proslulá původem autochtonní červené odrůdy Cagnulari. Cagnulari je velmi delikátní odrůda, které se daří a je pěstována pouze v oblasti Usini. Vína z této odrůdy mají nižší množství alkoholu, svěží tělo a tmavě granátovou barvu s fialovými odlesky. Jsou charakteristická vůní lesních plodů, borovice a zeminy.

 

 • Itálie-Sardinie, vinařství Cantina Dorgali. Vinařství se nachází na středozápadu ostrova Sardinie. Rozléhá se v hornaté oblasti, nedaleko od skalnatých útesů. Místní terroir, středomořský vánek, velké rozdíly v denních a nočních teplotách a bohaté minerální podloží dává vzniknout zcela specifickým vínům. Vína jsou plná a harmonická s rozmanitou škálou bylinných tónů a minerálním závěrem. Hospodaří na více než 30 ha vinic.

Francie

 • Francie-Alsasko, Ribeauville, vinařství Domaine Bott Frères. Alsaská vína z vinařství Bott Frères jsou výsledkem využití znalostí z téměř 200 let historie výroby vína v této rodině a propojení s jejich výjímečnou půdou a mikroklimatem Ribeauvillé. Vinařství je umístěno v samém srdci alsaských vinic, kde nechávají vzniknout velmi krásným jedno-odrůdovým vínům. Sklizeň je prováděna tradičně ručně, zpracování velmi jemně, aby bylo dosaženo co nejvyšší kvality.

 

 

 • Francie-Côtes du Rhône, Violès, vinařství Chateau La Courançonne. Toto vyhlášené rodinné vinařství se nachází v samém srdci vinic Côtes du Rhône. Víno zde obhospodařuje už 12 generací rodiny. Viniční tratě se nachází ve výjimečném terroir, mikroregionu zvaném Plan de Dieu (Boží plán) a dále v apelaci Seguret a v okolí Chateau de Goudray.

 

 

 • Francie-Bordeaux, apelace Haut-Médoc, vinařství Château Mascard. Vinařství se nachází v oblasti Bel Air v samém srdci oblasti Médoc. Sklepy jsou umístěny ve vesničce Saint Sauveur, o pár kilometrů dále, leží v Saint-Laurent-Médoc vinice o rozloze 5,30 hektarů. Produkují ročně kolem 36 tis. láhví vína v apelaci AOC AOC Haut-Médoc. Veškeré práce ve vinici probíhají zásadně ručně a při výrobě vín se snaží zdůraznit místní teroir.

 

 • Francie-Bordeaux, Cantenac, apelace Margaux, vinařství Chateau Josephine de Boyd Cantenac. Rodina Boyd byla významnou obchodní rodinou z Belfastu (Severní Irsko), ovšem  původně pocházela ze Skotska. V Bordeaux se rodina Boyd vyskytuje již od sedmnáctého století a Jacques Boyd  získal první vinici v Cantenac v roce 1754. V roce 1855 získalo Chateau Boyd-Cantenac klasifikaci “Troisièmes Crus“. Od roku 1932 patří Chateau Boyd-Cantenac rodině Guillemet. V rámci  Chateau Boyd-Cantenac je obhospodařováno cca 17 hektarů vinic, které se nachází v samém srdci apelace Margaux. Staří vinic se pohybuje v průměru okolo 42 let. Produkce je kolem 45 tis. až 90 tis. lahví ročně. v závislosti na kvalitě ročníku. Sklizeň se provádí zásadně ručně, aby umožnila přísný výběr hroznů.

 

 • Francie-Bordeaux, apelace Lalande de Pomerol, vinařství CHÂTEAU AU PONT DE GUÎTRES. Vinice  leží na nejvyšší náhorní plošině tvořené vápencem ve Fronsacu a staleté Chateau Vray Houchat s několika málo akry vinic a dále Chateau Les Roches de Ferrand, které jsou jedním z jejich nejlepších viničních poloh a pak ještě v apelaci Lalande de Pomerol.

 

 • Francie-Bordeaux, Sadirac, vinařství Chateau Landereau – Vinobles Baylet. Začátek vinařství se datuje k datu 1959. K dnešní době hospodaří na 80 hektarech vinic. Vinice jsou zatravněné a poskytují tak dokonalou přírodní ochranu a rovnováhu.

 

 • Francie-Bordeaux, St-Emilion, vinařství CHÂTEAU LA ROSE PINEY. Filozofie vinařství:  terroir: půda, podnebí a vinná réva jsou klíčové pro vznik velkých vín.

 

 • Francie-Bordeaux, Baron, vinařství Vignobles Garzaro. Vinařství hospodaří na  cca. 70 hektarech vinic umístěných v Baronu v Entre-Deux-Mers a 10 hektarů v nejprestižnějších apelacích Pomerol, Lalande-de-Pomerol a Saint-Emilion-Grand-Cru. Rodina O vinařství se stará již čtvrtá generace vinařů. Jejich know-how kombinuje tradici a moderní postupy výroby vín. Rodina Garzaro získala v roce 1912 Château LE PRIEUR v Baronu.

 

 • Francie-Bordeaux, vinařství Vignobles Rousselot. Vinice leží na nejvyšší náhorní plošině tvořené vápencem ve Fronsacu. Jsou předávané z generace na generaci. Do vlastnictví rodiny přibylo také staleté Chateau Vray Houchat s několika málo akry vinic a  vinice Chateau Les Roches de Ferrand, které jsou jedním z jejich nejlepších viničních poloh.

 

 • Francie-Bourgogne (Burgundsko), Chablis, vinařství DOMAINE GÉRARD TREMBLAY. Domaine Tremblay produkuje typická a originální vína Chablis, která se vyznačují charakteristickou vůní bílých květů, růží a akátového medu. Jsou intenzivní, plná, elegantní a sametová. Vína mají výborný potenciál k delšímu ležení. Moto vinařství: Naše duše je vinařství a naší láskou Chablis.

 

 

 

 

 

 • Francie-Bourgogne (Burgundsko), obec , vinařství Domaine Bader-Mimeur. Rodina Bader-Mimeur vlastnila půdu a zabývala se vinařstvím v okolí  již v 17. století.Vinice se nachází v bezprostřední blízkosti Clos du Chateau. Sběr veškerých hroznů je prováděn zásadně ručně. Hrozny jsou ukládány do speciálně navržených nízkých boxů, aby nedocházelo k mechanickém poškození hroznů a následně k předčasné oxidaci šťáv.

 

 • Francie-Bourgogne (Burgundsko), Nuits-Saint-Georges, vinařství Domaine Machard de Gramont. Domaine Machard de Gramont je majitelem několika vinic s označením  Village a Premier Cru Appellations v Côte de Beaune a Côte de Nuits. Je to malé rodinné vinařství. Vinařství se nachází jižně od Nuits-Saint-Georges, v blízkosti Premeaux-Prissey. Vlastní 20 hektarů (50 akrů), které jsou různě umístěny od Chenôve (vedle Dijonu) na severu až dolů do Puligny-Montrachet, jižně od Beaune. Většina vinic se nachází na příkrých svazích; tyto vinice zůstaly dlouho opuštěny během válek a ataku phyloxery. Po dlouhém období restaurování jsou dnes všechny vinice ve výborném stavu a vinařství stále udržuje i velmi staré vinice, z nichž některé byly  vysazeny v roce 1914. Průměrný věk nových vinic je asi 30 let. Hrozny jsou sklízeny a přebírány výhradně ručně. Červená i bílá vína jsou vinifikována při nízkých teplotách, s přírodními kvasinkami, vždy v dubových sudech. V sudech ve vinařství pak zrají 12 až 16 měsíců.

 

 • Francie-Bourgogne (Burgundsko), obec Gevrey-Chambertin, vinařství Domaine Tortochot.  Réva vinná je zde pěstována v tradičním burgundském stylu. Hustota keřů je 10 tis.na hektar, vedení je nízké. Veškeré práce ve vinici jsou vedeny tak, aby se dosáhlo optimální vyzrálosti hroznů a hlavně nekompromisní kvality. Gevrey se stalo skutečnou legendou mezi vinařskými vesnicemi Burgundska. Nachází se pouhých 10 kilometrů jižně od Dijonu. Místní vinice jsou pokračováním terénního zlomu, který se táhne severo-jižním směrem celým Burgundskem a v těchto místech je přerušený úžlabinou Lavaux. Ta také rozděluje vinice Gevrey-Chambertin na dvě části, přičemž všechny vinice s klasifikací Grand Cru se nacházejí v jižní části. Zdejší Pinot Noir je opravdovou lahůdkou pro skutečné znalce burgundských vín. Vína jsou velmi plná a mají vyšší barvu. Jsou pověstná svými sametovými tříslovinami a oplývají svěží šťavnatostí. Můžeme v nich najít široké spektrum vůní a chutí. Najdeme v nich višňové a třešňové tóny, okořeněné pepřem a lékořicí. Vína zrají poměrně dlouho v dubových sudech a ta nejlepší z nich s klasifíkací Premier cru a Grand cru, mají obrovský potenciál zrání na lahvi. Vína se Vám po několikaletém zrání odmění ušlechtilými tóny lanýže, převažují v nich zemitější vůně, celkově se však vína zjemní i když robustní textura zůstává. Vína z Chambertinu měl v oblibě i samotný císař Napoleon.

 

 • Francie-Val de Loire” (údolí řeky Loiry),,  ,apelace Pouilly-Fumé, vinařství Domaine De Bel Air, Rodinné vinařství založené přibližně roku 1635, k dnešní době to je již tedy 13 generace vinařů.

 

 • Francie-Val de Loire” (údolí řeky Loiry),, , obec Bué, apelace Sancerre, vinařství Domaine Thierry Merlin Cherrier. Apelace Sancerre se nachází ve vinařské oblasti “Val de Loire” (údolí řeky Loiry), konkrétně na levém břehu řeky Loiry kolem města Sancerre. Je zde 2800 hektarů vinic a 14 vinařských obcí. Původně byl region známý produkcí červených vín z odrůdy Pinot Noir, ale po pohromě způsobené révokazem, koncem 19. století, byly všechny vinice zničeny. Při obnově vinic pak proběhla výsadba ve prospěch bílé odrůdy Sauvignon Blanc, která region následně proslavila. Rodinné vinařství Cherrier je spjaté již několik generací s obcemi Bué, Sancerre a nyní i s obcí Veaugues. Viniční tratě v Bué patří k nejlepším polohám v apelaci Sancerre. Jsou zasazené v údolí obklopeném kopci a produkují exkluzivní zástupce odrůdy Sauvignon Blanc. Již 15 let hospodaří na celkem 13 hektarech půdy z toho 11 hektarů je osázeno odrůdou Sauvignon Blanc a zbytek odrůdou Pinot Noir. Vinařství je držitelem celé řady ocenění včetně uvedení v publikaci “Guide Hachette“.

 

 • Francie-Val de Loire” (údolí řeky Loiry),, , apelace Anjou, vinařství Domaine du Landreau. Usedlost a vinařství “Domaine du Landreau” je dílem rodiny Morinových, která zachovává vinařskou tradici již po čtyři generace. Vinařství se nachází v samém srdci Coteaux du Layon. Jejich vinice se rozkládají ve třech proslulých vinařských vesnicích v jižní části Angers: Saint Lambert du Lattay, Saint-Aubin-de-Luigné a Rochefort-sur-Loire.

 

 • Francie-Val de Loire” (údolí řeky Loiry),, , obec Oisly, apelace Touraine, vinařství Domaine Pré Baron – Jean-Luc Mardon. Rodiné vinařství leží v apelaci Touraine v obci Oisly v oblasti Sologne. Momentálně rodina hospodaří na 45 hektarech vinic. Vinařství se věnují již 5 generací. Vinařství je členem sdružení “TERRA VITIS” jehož cílem je vytvoření integrované produkce a ekologicky udržitelného zemědělství, resp. vinařství. V rámci Domaine Pré Baron jsou vyráběna vína v apelacích AOC TOURAINE (bílá, červená a růžová), TOURAINE OISLY a CRÉMANT DE LOIRE (bílá a růžová) z odrůd Sauvignon Blanc, Gamay, Pinot Noir a Cabernet Franc.  Tourain je rozlohou největší vinařská apelace na Loiře. Vinice leží v rovinatém terénu a místní rozsáhlé podzemní vinné sklepy jsou podobné těm, jaké najdete například v Champagni.

 

 • Francie-oblast Languedoc-Roussillon, Côtes du Roussillon, obec Rivesaltes, vinařství Domaine Boudau. Rodinné vinařství založené roku 1920. Rozloha vinic činí okolo 50 hektarech vinic. Oblast Languedoc-Roussillon patří mezi největší vinařské oblasti Francie. Hraničí se sousedním Španělskem. Celá oblast je rozdělena do následujících podoblastí: Corbières, Coteax du Languedoc, Côtes du Roussillon, Fitou, Minervois, Saint Chinian a Costières de Nimes.

 

 • Francie-obec Parnac, apelace Cahors,  vinařství Chateau la Caminade. Tradice tohoto rodinného vinařství sahá až do roku 1895. V současné době hospodaří na 35 hektarech vlastních vinic. Hlavní odrůdou je zde Malbec, následuje Tannat a Merlot. Vína jsou díky své neproniknutelné inkoustové barvě známá také jako “černá vína”. Apelace Cahors leží na jihozápadě Francie a celková plocha vinic je cca 4500 hektarů. Většina vinic se nachází v okolí města Cahors.

 

 • Francie-Côte des Bar, Champagne,  vinařství Charles Legend Champagne. Malý šampaňský dům v oblasti Cote des Bar produkujicí výjimečná šampaňské vína s nízkou dávkou siřičitanu a velmi nízkým nebo žádným podílem cukru. Vinice se nacházejí v nejjižnější části Champagne, v podoblasti Côte des Bar, sto kilometrů jižně od Epernay. Terroir snoubí všechny přírodních faktory. Pěstují se zde pouze dvě odrůdy révy vinné, které plně odrážejí tento terroir: Pinot Noir a Chardonnay. Název Charles Legend Champagne poděkováním králi Charlesi II. anglickému a angličanům za jejich zásluhy a zásadní vliv na zrodu šampaňského. O kvalitě vín svědčí i zlaté medaile v profesionálním průvodci vín Gilbert&Gaillard.

Rakousko

 • Rakousko-Wachau, Weingut Kalmuck, vinařství Weingut Gritsch Mauritiushof.  Wachau patří bezesporu k těm vinařským oblastem Rakouska, které mají milovníkům vín co nabídnout. Mezi vinařské špičky této oblasti můžeme bezpochyby zařadit také vinařství F.J, Gritsch Mauritiushof ze Spitzu. Vinařská tradice Mauritiushofu sahá až do 13. století. Rodina Gritsch zde udržuje vinařskou tradici již více než 200 let. .Vinařství obhospodařuje viniční tratě Singerriedel, 1000-Eimerberg, Setzberg, Dürnsteiner Burg, Atzberg, Axpoint, Hartberg/Steinporz a Loibenberg. Hlavní odrůdou je samozřejmě Grüner Veltliner a Riesling.

 

 • Rakousko-obec Großhöflein, Burgenland, vinařství Weingut Kollwentz. Vlastní cesta a nekompromisní kvalita vín stála za zrodem ikony rakouského vinařství Weingut Kollwentz z vinařské obce Großhöflein v Burgenlandu. Vinařství proslavil pan Anton Kollwentz, který ho spolu s manželkou Margaret přebral v roce 1966 od rodičů, již jako šestá generace vinařů. V roce 1967 došlo k vybudování klenutého pískovcového sklepení z bývalého římského lomu. Rodina Kollwentz prosazuje svou filosofii ve své nejčistší podobě: vlastní vinice, vlastní hrozny, vlastní víno. V současné době hospodaří na 24 hektarech vinic. Jsou zastánci ekologického hospodaření v souladu s přírodou. Věří, že pouze ruční práce ve vinici je klíčem ke kvalitě. Pouze zcela zralé a zdravé hrozny, s ruční selekcí, jsou zárukou kvalitního materiálu pro výrobu vín. Na vinici se nepoužívají žádné pesticidy, herbicidy a insekticidy. Při výrobě vín jsou zapovězeny (taniny, dubové třísky, aromata). Nevyrábí žádná oranžová vína, nepoužívají amfóry apod. Všechna vína jsou vyráběna tradičně. Všechna vína, vč. vín sladkých zrají v sudech po dobu 6-30 měsíců.

 

 • Rakousko-obec Hagenbrunn na severním okraji Vídně, oblast Weinviertel, vinařství Weingut SchwarzböckHospodaří na 23 ha vinic, které se nacházejí především na dolnorakouských a vídeňských svazích “Bisamberg”, v oblasti známé jako “Weinviertel”.  Asi na třech čtvrtinách vinic se v této vinařské oblasti pěstují bílé odrůdy. Samozřejmě hlavní roli hraje Veltlínské zelené (Grüner Veltliner), i když se zde pěstují z hlediska odrůdové rozmanitosti i další vína. Vášeň a zaujetí k vinařství ukázali současné generaci vinařů jejich rodiče, vinaření se u rodiny Schwarzböck předává z generace na generaci. Terroir – velmi staré flyšové sedimenty na Bisambergu nabízí ideální půdu pro pěstování vína. V některých oblastech je tato vrstva pokryta spraší, která umožňuje půdě, aby se rychle ohřála. Podnebí v oblasti je kontinentální s obrovským vlivem panonského proudění. Horká, suchá léta a dlouhé, mírné podzimy zajišťují dokonalé dozrání hroznů.

 

 • Rakousko-obec Deutschkreutz, oblast Mittelburgenland, vinařství Weingut Strehn. Rodinné vinařství Strehn je vyhlášeným burgenlandským vinařstvím. Snoubí se zde zkušenosti s pěstováním vinné révy v překrásném terroiru spolu se zahraniční zkušeností a invencí mladých pokračovatelů, kteří ve čtvrté generaci úžasným způsobem pracují s vinnou révou. Z celkovou osázenou plochou 55 ha patří ke středním vinařským podnikům.  Mittelburgenland – Centrální Burgenland se také nazývá Blaufrankischland má vinice o celkové rozloze 2100 ha a z toho je 80 % osázeno červeným vínem. Nejznámější a nejtypičtější je zde samozřejmě Frankovka – Blaufrankisch.

 

 • Rakousko-obec Frauenkirchen, Burgenland,  vinařství WEINGUT JOSEF UMATHUM. Světově proslulý biodynamický vinař Josef Umathum je ikonou rakouského vinařství. Rodinná tradice a prokazatelná historie 800 let pěstování vína na jeho vinicích se odráží ve všech činnostech jak ve vinici, tak ve sklepě. Převážnou část z jeho  30 ha vinic tvoří rakouské druhy  Zweigelt, Sankt Laurent a Blaufränkisch, ale v regionu Neziderského jezera pěstuje na podloží břidlice, vápence, jílu a křemene i další znamenité odrůdy. Nejdůležitější trati jsou Hallebühl, Vom Stein, Haideboden a Kirschgarten, kde se také nachází jedinečná kamenná terasa Burgenlandu. Vinařství je známé především svými autentickými červenými víny, ale Josef produkuje také několik velmi fascinujících bílých vín a oživil původní panonský druh bílého vína Lindenblättriger.

 

Německo

 • Německo, Nahe, obec Niederhausen, Weingut Gut Hermmansberg. Prestižní německé vinařství Gut Hermmansberg leží v obci Niederhausen ve vyhlášené vinařské oblasti Nahe. Region leží ve spolkové zemi Porýní-Falc a získal jméno podle řeky Nahe, která teče souběžně s řekou Moselou a je přítokem řeky Rýn. Vinařská oblast má rozlohu více než 4000 hektarů a dominuje v ní produkce hroznů pro výrobu bílých vín. Nejčastější odrůdou je zde samozřejmě Riesling, který se na celkové produkci podílí více jak 28%.  Riesling je také hlavní odrůdou vinařství Gut Hermmansberg. Pěstuje se zde na 30 hektarech. Tradice vinařství je více než stoletá. V roce 1902 tu bylo založeno Královské pruské vinařství “Weinbaudomäne Niedernhausen Schloßböckelheim”. V roce 1903 zde byly vysázeny první vinice Rieslingu. V roce 1998 bylo vinařství zprivatizováno a v roce 2010 koupil vinařství pan Jens Reidel. Vinařství bylo přejmenováno na Gut Hermmansberg.é a brzy se dostalo mezi absolutní německou a světovou špičku. Vína jsou zde minerální, bohatá a precizní.

 

 • Německo, Naheobec Rümmelsheim, Weingut Schlossgut Diel. Vinařství a zámek Schlossgut Diel mají velký historický význam. Vinařství koupila rodina Diel v roce 1802 od barona Dalberga, kterému se podařilo zabránit jeho konfiskaci Napoleonovými vojsky v roce 1789. Dnes je vinařství ve vlastnictví prominentního gurmána a vinařského nadšence pana Armina Diela, který je známý a vážený díky jeho propagaci německých vín. Vinařství hospodaří na 25 hektarech vinic s rozmanitým půdním složením. Najdeme tu štěrkopísky, břidlici nebo křemenec. Nejlepší viniční tratě Dorsheimer Goldloch, Pittermännchen und  Burgberg se nachází ve spodní části strmého jižního svahu. Schlossgut Diel je s téměř 13 akry vinic největším vlastníkem vinic v nejlepší viniční poloze Goldloch, jejíž název evokuje hledání zlata na tomto místě v 17. století. Vinice Goldloch jsou známé díky produkci plných a elegantních vín. Další skvělá poloha je Burgberg, pojmenovaná po hradu (zámku) Burg Layen. Jsou zde jílovité půdy s obsahem břidlice a štěrku a je známá výrobou šarmantního Rieslingu, který je vhodný k dlouhodobému ležení. Nejmenší viniční tratí rodiny Diel je 1 hektar vinice Pittermännchen, jejíž kvalita těží z jižní orientace a z půdy z obsahem břidlice, křemenu a štěrku, Složitá půda dává vzniknout zajímavým vínům s velkou mineralitou. Sběr hroznů se provádí ručně. Fermentace se provádí spontánně, většinou v nerezových tancích, pro výrobu bílých vín a v malých sudech, které  se používají pro červená vína.  Produkuje také sekty a destiláty.

 

 • Německo, Nahe, obec Bockenau, Weingut Schäfer-Fröhlich. Vinařství Schäfer-Fröhlich spravuje v Bockenau ve vinařské oblasti Nahe vinice o rozloze 20 hektarů. Vinice jsou z 85% osázeny odrůdou Riesling a dalších 15% připadá na burgundské odrůdy. Velkolepé strmé svahy Bockenauer Felseneck a Stromberg, Monzinger Halenberg, Frühlingsplätzchen, Schloßböckelheimer Felsenberg a Kupfergrubes různým sklanatým podložím tvoří základ pro autentická vína. Symbióza ovocných tónů zralých hroznů Rieslingu a vrstva typické minerality dává těmto špičkovým vínům svou typickou složitost a vlastní charakter. Viniční trať Felseneck, která má podloží vulkanického původu (břidlice), dává vzniknout extrémně minerálním vínům. Jejich vína s impozantní hloubkou a intenzivní mineralitou patří zcela určitě k nejlepším v Německu a Weingut Schäfer-Fröhlich se tak řadí k opravdové špičce německého vinařství.

 

 • Německo, Franken, obec Iphofen, Weingut Johann Ruck. Historie vinařství tu sahá až do středověku. Oblast se nachází v Bavorsku na  březích řeky Mohan, s celkovou rozlohou vinic cca 6100 hektarů. Vinice se nachází z větší části v okolí města Würzburg. Leží na jižních svazích v údolí řeky Mohan a jejich přítoků. Některé vinice jsou chráněny lesy a loukami a jsou položené ve velmi strmých svazích. Podloží vinic tvoří většinou zvětralé horniny Triasu (Trias je geologická perioda druhohorního období) a spraše. Vinařství Johann Ruck má historii sahající až do roku 1839, kdy ho založil Johann Balthasar Ruck. Vinařské zkušenosti jsou zde, více než jinde, předávány z generace na generaci. Na vinicích je vysázeno maximálně 7000 hlav na 1 hektar. Maximální výnos z hektaru je 55 hl. Hospodaří na skvělých viničních tratích jako je světově proslulá trať Iphöfer Julius-Echter-Berg, dále na viničních tratích Iphöfer Kronsberg, Iphöfer Kalb, Rödelseer Schwanleite nebo Rödelseer Küchenmeister v blízkosti Schwanbergu. Všechny viniční tratě jsou označovány jako Grossen Lagen. Vinařství spolu s vynikajícími  viničními polohami bylo zařazeno do seznamu “Nejlepších vinařství světa”. Valná většina vín se v této oblasti plní do tradičních Bocksbeutel (ploché lahve s rozšířeným tělem ve tvaru půlkruhu). Vína zcela odráží místní specifický terroir. Jsou suchá, zemitá a příjemně pitelná.

 

 • Německo, Ahr, obec Dernau, Weingut Meyer-Näkel. Majitel vinařství pan Werner Näkel převzal firmu v roce 1982 jako vinařský samouk. Bývalý učitel matematiky a sportu na gymnáziu již od počátku usiloval o výraznou kvalitu ve vinohradnictví i ve sklepě a přinesl tak úplně nový styl odrůdy Pinot Noir ve vinařské oblasti Ahr. Koncem 80. let již byl Werner Näkel známý jako průkopnický vinař i za hranicemi Německa a získal mnohá ocenění za svá vynikající červená vína. Vinařství hospodaří celkem na 18 hektarech vinic. Průměrný výnos na hektar je méně než 50 hl. Nejlepší polohy Walporzheimer Kräuterberg, Dern Pfarrwingert, Bad Neuenahr Sonnenberg.  Strmé svahy regionu Ahr, kde mají vinice mají břidlicové podloží dávají dobře strukturovaná, minerální ovocná vína s elegantními taniny.

 

 • Německo, Pfalz, obec Laumersheim, Weingut Philipp Kuhn. Rodina Philippa Kuhna žije v Laumersheimu již od 17. století. Jejich vinice leží v Laumersheimu a v okolních vesnicích Großkarlbach a Dirmstein. Philipp Kuhn se o rodiné vinice stará již od svých 20 let. Rodinné bohatství převzal v roce 1992. “Aby bylo dobré víno, je nezbytné porozumět vašim vinicím,” říká Philipp Kuhn, když je požádán, aby popsal způsob, jakým pracuje. Vždy byl a stále se podílí na všech výsadbách – s výjimkou starých Rieslingových vinic, které byly vysázeny ještě předtím, než se narodil.

Maďarsko

 • Maďarsko, Vilány, vinařství Günzer Tamás. Vinařství  se nachází ve Villány ve stejnojmenné maďarské vinařské oblasti. V této oblasti se daří především červeným vínům, ale bílá vína jsou zde rovněž velmi zajímavá.

Podpora prodeje a další služby

Spolu s managementem a obsluhou provedeme analýzu současného stavu nabídky a prodeje vín a předložíme návrh na její úpravu dle našich zkušeností a požadavků zákazníka.

 • odrůdová a typová skladba
 • cenové úrovně
 • doporučení k pokrmům

Sestavíme vinný lístek a v případě potřeby zajistíme jeho výrobu.

Na začátku a potom pravidelně dle dohody vyškolíme a vyzkoušíme personál klienta.

Navrhneme systém trvalého vzdělávání  Vašeho managementu i servisu – viz. naše služba Gastro akademie.

Pro dokonalou prezentaci  a přípravu vín nabízíme dle objemu spolupráce možnost zajištění vybavení:

 • vhodnými sklenicemi, vývrtkami
 • karafami a ice-boxy
 • chladící prezentační vinotékou
 • vinařskými zástěrami

Provádíme pravidelné i nepravidelné vyhodnocování spokojenosti Vašich zákazníků s návrhy na zlepšování

Vinný catering

Na přání klienta nabídneme a zorganizujeme :

vinný catering na rodinné či firemní oslavě, svatbě, sportovní nebo umělecké akci.

Pokud si chcete tuto akci s našimi víny zajistit sami nabízíme možnost komisního prodeje a zapůjčení cateringového vybavení.

V případě, že zákazník chce oživit svoji akci nejen vínem, nabízíme také catering a prezentace řemeslných piv z malých minipivovarů, zajímavých rumů, zajímavých káv a ostatních alkoholických nápojů.

1
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.