Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Vinařství Filip Mlýnek

Excelentní butiková vína

Filip a jeho skvělá vína jsou přesně tím, čemu se říká ``butikové víno nebo butikový vinař``. Vinař od boha, který prošel skvělými vinařstvími nejen na Moravě, ale i v Německu. Vinohradník a vinař, který se snaží z daného terroiru ukázat to nejlepší, nezkresleným způsobem, maximálně možnou přírodní cestou.
Viniční tratě Dunajovký kopec, Liščí vrch, Plotny, Purmice, Lusy, Ořechová hora, Valtická, Pod Svatým Kopečkem a další na kterých má několik svých malých vinohradů obhospodařuje s respektem k terroiru, na nízký výnos, velmi často metodami, které běžní vinohradníci neznají.
Nízko zatížené, často i velmi staré keře dávají skvělé hrozny, které jsou podmínkou pro kvalitní hotové víno. Zkušená práce ve sklepě, v malých šaržích, za pomoci jak řízeného kvašení tak používáním dubových i akátových sudů nám přináší skvělá a nezapomenutelná vína.

Odrůda ctí terroir

Dominantní Filipovou bílou odrůdou je vyhlášený Ryzlink vlašský následovaný Ryzlinkem rýnským a Veltlínským zeleným. Vína z těchto odrůd z Dunajovských kopců a jihozápadní strany Pálavy jsou právě díky terroiru a práci Filipa velmi specifické. Vynikají poměrně vyšší kyselinkou, dlouhou persistencí, hutným a plným dojmem, který si milovníci vína časem zapamatují.
Modré odrůdy Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Dornfelder a Zweigeltrebe je třeba nechat na velmi nízkém výnosu. Odměnou jsou plná, až ohnivá červená vína jižního typu s dlouhým potenciálem ležení.

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.