Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Vinařství Oldřich Drápal

Moje myšlenka byla vyrábět něco nového...

``Počátky mého vinařství sahají do roku 1980, kdy jsem začal vyrábět první vína. Stále mě lákala myšlenka vyrábět něco nového a tak jsem od roku 2003 začal produkovat slámová vína ve větším měřítku
a s větší pestrostí odrůd. Tato kategorie byla u nás nová. Lákali mě nové možnosti výroby vína a objevovat cesty ke zlepšení kvality slámových vín.``
Tato vína dnes obdivují milovníci sladkých přírodních vín po celém světě.

Slámové víno

Pro výrobu těchto specifických sladkých vín se používají pouze perfektně vyzrálé a čisté hrozny. Po sklizni hrozny leží 4 až 5 měsíců na rákosových roštech nebo jsou zavěšeny na provazech v dobře větraném prostředí. Hrozny jsou postupně obaleny ušlechtilou plísní, která umožní přes póry ve slupce odpaření většiny vody z hroznu.
Po dobu vysychání se hrozny otáčejí a pečlivě kontrolují a případné nahnilé bobulky jsou odstraněny.
Při následném lisovaní se u takto ošetřených hroznů pohybuje cukernatost v rozmezí 40 až 50° ČNM. Vína jsou vykvašena na 10 -12 obj.% alkoholu, bezcukerný extrakt se pohybuje v rozmezí 50 až 80 g/l. a zbytkový neprokvašený cukr se obvykle pohybuje od 80 - 250 g/l při zachování příjemné a pro odrůdu typické kyseliny.
Vína se lahvuji po dvou letech od výroby do lahví o objemu 0,2l. Roční produkce se pohybuje pouze okolo 20 000 lahví vína.

VIA VINI doporučuje

Pálava Slámové víno 2015, sladké

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.