Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Vinařství Petr Skoupil

Vinařský rod Petra Skoupila je datován k roku 1852

Vinařství Skoupil se nachází ve Velkých Bílovicích na velkopavlovicku, v části sklepů zvaných Belegrady. Rodinná tradice pěstování vinné révy a produkci vína je datována od roku 1852. V současné době vinařství obhospodařuje přes 20 hektarů vlastních vinic, kterým věnuje celoroční péči. Další hrozny z 5 hektarů nakupují od místních pěstitelů.
Produkce vinařství dosahuje 200 000 litrů vína v mnoha odrůdách i technologických provedeních.

Tradice a respekt k půdě...

Tradice založená na respektu k přírodě i půdě je spojena s moderními postupy jak ve vinici, tak ve sklepním hospodářství. Hrozny jsou před lisováním zpracovány co nejšetrněji s ojedinělou metodou pomocí selektoru bobulí. Výsledkem jsou odrůdově čistá vína. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin.
Kvašení a zrání probíhá v nerezových tancích, v podstatě všechny červená vína prochází vinifikací nebo školením ve velkých dřevěných sudech nebo sudech barrique.
Z pěstovaných odrůd dominuje Frankovka, Rulandské modré, Tramín červený, Pálava, Irsai Oliver, Sauvignon a Rulandské šedé.

VIA VINI doporučuje

Cuvée Tricolor červené pozdní sběr 2016

Podívejte se na všechna vína od tohoto vinaře

0
Už Vám bylo 18 let? Obsah stránek VIAVINI.CZ není vhodný pro osoby mladší 18 let.
Košík
  • No products in the cart.